Webinar

Zero Trust Architecture

– bezpieczeństwo na wyższym poziomie

Start: wtorek, 12.10.2021

Partnerzy spotkania

Agenda

10:00 – 10:30

Wprowadzenie do Zero Trust – kluczowe elementy architektury ZTA

Zapoznanie z najważniejszymi elementami architektury, będącej w obszarach zainteresowań wszystkich organizacji na świecie ze względu na zmiany technologiczne oraz sposobów pracy w firmach. W trakcie sesji przedstawimy kluczowe komponenty oraz dowiedzą się Państwo na co należy zwracać uwagę i od czego zacząć budować podejście do architektury ZTA w firmie.

10:30 – 11:30

Zscaler – platforma bezpieczeństwa. Idealna ochrona dla pracowników firm w świecie pracy hybrydowej, mobilnej i stacjonarnej

Ostatnie 4-5 lat i w szczególności sytuacja ostatniego roku, która przyśpieszyła tylko zmiany w obszarze cyberbezpieczeństwa, pokazuje że system ochrony IT w organizacjach musimy budować na nowych zasadach.

Rozwiązania firmy Zscaler pozwalają na uproszczenie sieci firmowych, jednocześnie podnosząc bezpieczeństwo i komfort pracy z aplikacjami własnymi, chmurowymi dla każdego rodzaju użytkowników – stacjonarnych, hybrydowych czy mobilnych. Zscaler to jedna z najszybciej rozwijających się firm z obszaru bezpieczeństwa IT na świecie. Klientami Zscalera są m.in. takie firmy jak: General Electric, Simens, Nokia lub CocaCola, które dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, jeszcze szybciej uzyskują realne korzyści i przewagę konkurencyjną nad pozostałymi organizacjami.

Dwa główne rozwiązania, w których zawierają się wszystkie technologie bezpieczeństwa sieciowo-chmurowego to:

Zscaler Internet Access (ZIA™) pakiet technologii bezpieczeństwa na wyjściu do Internetu, zapewniając zintegrowane usługi kompleksowego bezpieczeństwa przy zminimalizowanych opóźnieniach wnoszonych przez przetwarzanie w chmurze rozwiązań jak Advanced Firewall, Sandbox, Webfiltering, DNS filtering, DLP to tylko niewielka część możliwości tej usługi.

Zscaler Private Access™ (ZPA™) następca rozwiązań VPN (ruch z Internetu do zasobów firmowych) o całkowicie innej architekturze –  zapewnia bezpieczne połączenie do aplikacji pracujących w środowiskach on-premise, hybrydowych lub z wykorzystaniem wielu chmur. Usługa wykorzystuje chmurę Zscaler i jej zdefiniowaną programowo architekturę do zapewniania użytkownikom pełnej funkcjonalności i pogłębionego bezpieczeństwa.

11:30 – 11:45 Przerwa
11:45 – 12:30

CrowdStrike – nowoczesny EDR w ochronie wszystkich urządzeń końcowych

CrowdStrike jest liderem w ochronie punktów końcowych nowej generacji. Producent zrewolucjonizował ten obszar, będąc pierwszą firmą, która ujednoliciła oprogramowanie antywirusowe nowej generacji (AV), wykrywanie i reagowanie na zagrożenia punktów końcowych (EDR) oraz monitoring 24/7. Platforma posiada olbrzymie możliwości analityczne, przez co zasila systemy SIEM a sama może stać się również platformą przewidującą potencjalne zagrożenie wykorzystując mechanizmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Z rozwiązań firmy korzystają największe organizacje na świecie, w tym 3 z 10 największych pod względem przychodów globalnych przedsiębiorstw i dostawców usług medycznych oraz 5 z 10 największych instytucji finansowych.

12:30 – 13:15

Exabeam – nowoczesny SIEM. Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w służbie cyberbezpieczeństwa?

Czy systemy bezpieczeństwa są w stanie sprostać rosnącym zagrożeniom cybernetycznym w czasach gdy firmowe zespoły reagowania na incydenty są przeciążone? W przeciwieństwie do starszych produktów SIEM, Exabeam jest zbudowany od podstaw, aby sprostać potrzebom bezpieczeństwa w świecie dużych zbiorów danych, zagrożeń opartych na tożsamości i bolesnych niedoborów wiedzy wprowadzając rozwiązania uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.

Exabeam Data Lake zapewnia usługę Security Data Lake do nieograniczonego przechwytywania, indeksowania i wyszukiwania danych w przewidywalnej cenie. Log Manager jest oparty na sprawdzonych technologiach big data typu open source i może zarządzać dowolnym typem danych bezpieczeństwa, w tym siecią, punktem końcowym, przepływem, a także dziennikami zdarzeń.

Exabeam User and Entity Behavior Analytics UEBA to wiodące na rynku rozwiązanie do wykrywania ataków opartych na poświadczeniach i zagrożeń wewnętrznych. Exabeam UEBA zapisuje cały zakres ataku – wszystkie dotknięte nim maszyny – dzięki czemu możesz pozbyć się hakerów z sieci.

Moduł reagowania SOAR na incydenty Exabeam zapewnia zautomatyzowane podręczniki, które zwiększają możliwości zespołu Incidents Response. Moduł reagujący na incydenty zwiększa produktywność i zapewnia najlepsze praktyki umożliwiające skuteczną reakcję.