Webinar

Innowacyjne systemy bezpieczeństwa IT na co dzień

 

Start: czwartek, 14.10.2021

Partnerzy spotkania

Agenda

10:00 – 10:45

KnowBe4 – jak budować świadomość bezpieczeństwa w organizacji

Na obecnym poziomie rozwoju technologii internetowych to człowiek jest najsłabszym ogniwem bezpieczeństwa, a budowanie świadomości bezpieczeństwa cybernetycznego wśród ludzi jest największym wyzwaniem stającym przed organizacjami. W tym celu została stworzona platforma, przez światowych ekspertów, Budowania Świadomości Bezpieczeństwa firmy KnowBe4 (z ang. Security Awareness Training). Jej głównym architektem jest znany w środowisku bezpieczeństwa Kevin Mitnick.

Zadaniem KnowBe4 jest dostarczanie pracownikom wiedzy na temat nowoczesnych mechanizmów działania spamu, phishingu, spear phishingu, złośliwego oprogramowania, ransomware i inżynierii społecznej, a także rozwijanie umiejętności przeciwdziałania tym mechanizmom przy zastosowaniu zdobytej wiedzy w codziennej pracy.

KnowBe4 zaufało ponad 35 tysięcy klientów na całym świecie m.in. dzięki materiałom szkoleniowym dostępnych w wielu językach, w tym również w języku polskim. Rozwiązanie posiada moduły szkoleniowe, umożliwia symulację ataków oraz jest wyposażone w sekcję analiz, która wykorzystuje olbrzymią bazę zautomatyzowanych kampanii edukacyjnych i szablonów pozorowanych ataków. Rozwiązanie to umożliwia także generowanie raportów i statystyk z wyników przeprowadzonych szkoleń, co pokazuje, jak użytkownicy radzą sobie z cyberatakami.

Platforma zaprojektowana została z myślą o skalowalności dla różnej wielkości przedsiębiorstw. Zespół Greeneris zapewnia błyskawiczne rozpoczęcie pracy z tym rozwiązaniem – bez konieczności wielogodzinnych, długotrwałych konsultacji i implementacji.

10:45 – 11:30

Lookout – Mobile Threat Detection (Prevention)

Technologia Mobile Threat Detection (MTD) pojawia się jako komponent umożliwiający implementację Zero Trust dla urządzeń z systemem iOS i Android. Malware przekazywany za pomocą SMSów, komunikatorów Whats Up, Messanger itp. lub systemy śledzące jak Pegasus to przykłady z milionów zagrożeń dla urządzęń mobilnych. MTD może dostarczyć ocenę urządzenia brokerowi zaufania w architekturze Zero Trust, który może zdecydować, czy zezwolić na dostęp do określonej aplikacji korporacyjnej. W dzisiejszym zdalnym środowisku bezpieczeństwo przedsiębiorstwa musi być u podstaw wszelkich procesów biznesowych. W celu ochrony danych firmowych, do których mają dostęp punkty końcowe poza granicami firmy, wymagany jest nowy model zabezpieczeń. Jako sprawdzony lider na rynku Mobile Threat Defense, Lookout oferuje model bezpieczeństwa dla nowoczesnego, pozbawionego granic, dostarczanego w chmurze i skupionego na prywatności świata. 

Greeneris zaprezentuje jak rozwiązanie firmy Lookout wpisuje się i uzupełnia technolgię VMware w obszarze ochrony i zarządzania punktami końcowymi integrując WorkspaceOne z Lookout. 

11:30 – 11:45 Przerwa
11:45 – 12:30

Seclore & BoldonJames – jak klasyfikować i chronić dokumenty (dane) w organizacjach

Seclore i Boldon James usuwają to, co było jedną z głównych barier w kompleksowej ochronie poufnych informacji tj. zawiłości technologiczne związane z adopcją i nauczeniem użytkowników w korzystaniu z technologii bezpieczeństwa. Połączone rozwiązanie umożliwia organizacjom bezproblemową identyfikację i oznaczanie poufnych informacji oraz automatyczną ochronę tych informacji dzięki szczegółowej kontroli wykorzystania i śledzenia, niezależnie od miejsca, gdzie  znajduje się dokument firmowy. Możliwość klasyfikowania, ochrony i śledzenia dokumentów jednym kliknięciem, pomaga organizacjom wypełnić lukę w zabezpieczeniach i zapewnić zgodność z regulacjami.

Sesja polecana również tym organizacjom które znają rozwiązanie Microsoft AIP (Advanced Information Protection) jednak z różnych powodów nie są w stanie go zaimplementować i szukają rozwiązań o podobnych lub znaczie większych możliwościach.

12:30 – 13:15

Teramind – User Activity Monitoring, Data Loss Prevention, User Behavior Analytics – jedna platforma zaawansowanego bezpieczeństwa

Organizacje, które chcą chronić swoją własność intelektualną i poufne dane przed wpadnięciem w niepowołane ręce oraz chcąc zoptymalizować procesy i zmaksymalizować produktywność pracowników mogą to dziś zrobić za pomocą jednego narządza z jednym lekkim agentem na stacji końcowej. Platforma Teramind oferuje dziesiątki zaawansowanych funkcjonalności z różnych obszarów adresujących kwestie monitorowania i ochrony środowiska pracy użytkownika. Monitorowanie pracowników może zapewnić ciągłość biznesową identyfikując luki w procesach, takie jak nieproduktywna aktywność pracowników, nieefektywne aplikacje, zmarnowane godziny pracy, koszt projektu oraz zapobieganie wyciekom informacji i tworzenie wzorców zachowań pracowników i na ich podstawie budowania systemu ochrony. Teramind pozwala na nagrywanie wideo wszystkich działań pracowników, nagrywanie audio, nagrywanie sesji, niezmienne logi, alerty i opcjonalne wyszukiwanie OCR. Przy odpowiednim użyciu monitorowanie pracowników zwiększa zaangażowanie pracowników skutkujące wzrostem rentowności biznesu i daje gwarancję, że dane firmy są zawsze dobrze chronione.

Zarejestruj się na Webinar

Zapraszamy do zarejestrowania na webinar. Zarówno rejestracja jak i udział w są bezpłatne.
Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wypełnij formularz już dziś!

Certyfikat znajomości wybranych zagadnień IT

Każdy uczestnik e-seminarium otrzyma certyfikat potwierdzający znajomość zagadnień.

Jak dołączyć do Webinaru?

Po weryfikacji zgłoszenia otrzymają Państwo indywidualny link do spotkania on-line. Seminarium prowadzone będzie przez platformę do wideokonferencji Zoom. Dołączyć do spotkania można z poziomu dowolnej przeglądarki Internetowej lub za pośrednictwem darmowej aplikacji Zoom Cloud Meetings dostępnej na urządzenia z IOS, Android lub Windows. Pobierz aplikację Zoom: Download

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00.  

Dla osób, które jako pierwsze odeślą nam wypełnioną ankietę po webinarze, przygotowaliśmy upominki.

    ZAREJESTRUJ SIĘ NA WEBINAR

    Prosimy zaznaczyć wybrany Webinar. Mogą Państwo zarejestrować się na więcej niż jedno wydarzenie.

    DANE UCZESTNIKA


    Pola oznaczone znakiem * są wymagane