Spotkanie Technologiczne Uwaga. Bezpłatne. Tylko 25 miejsc

Nowoczesne zarządzanie i bezpieczeństwo tożsamości cyfrowej na uczelniach wyższych

One Identity Active Roles & Microsoft Azure AD / Active Directory

Miejsce: Microsoft Technology Center, Al. Jerozolimskie 195A, 02-222 Warszawa
Start: godzina 10.00 – wtorek, 13 grudnia 2022 r.

 

Partnerzy spotkania

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na spotkanie technologiczne ukazujące synergię firm Microsoft, OneIdentity by Quest oraz Greeneris, skierowane do przedstawicieli szkół wyższych.

Miejsce spotkania nie przypadkowe, siedziba Microsoft w Polsce i prezentacja dotycząca nowoczesnego zarządzania tożsamością zapewni przegląd rozwiązań i wyzwań stojących przed instytucjami akademickimi w obszarze zarządzania tożsamością i dostępem (IAM), które wykorzystują rozwiązania firmy Microsoft Active Directory lub Azure Active Directory.

Charakterystyczne dla systemów IT w środowiskach edukacyjnych i badawczych w szkolnictwie wyższym to m.in.

 • duża liczba użytkowników wchodzących i opuszczających uczelnię rocznie,
 • wiele różnych typów użytkowników (pracownicy, studenci, podmioty stowarzyszone, dostawcy itp.),
 • duża liczba systemów,
 • punktów łączności, różne rodzaje dostępu itp.

To wszystko stwarza unikalne wyzwania dla zapewnienia skutecznego i wydajnego środowiska kontroli tożsamości – nie tylko studentów, ale również osób które są za to odpowiedzialni.

Na spotkaniu przedstawimy najlepsze praktyki, w jaki sposób radzić sobie z wyzwaniami za pomocą nowoczesnych rozwiązań oraz ustawić właściwą mapę drogową rozwoju tożsamości w takich instytucjach.
Serdecznie zapraszamy.

Active Roles

Patrząc z punktu widzenie technicznego, nałożenie rozwiązania Active Roles na środowisko Active Directory i Azure Active Directory zapewnia administratorom lepszą kontrolę i zarządzanie, a także silniejszą postawę bezpieczeństwa, aby umożliwić zaimplantowanie architektury Zero Trust w środowisku akademickim. Active Roles wzmacniają AD/AAD, pomagając zapewnić, że każdy administrator AD i każdy użytkownik środowiska AD/AAD ma tylko prawa niezbędne do wykonywania swojej pracy. Nic więcej, nic mniej.

Kluczowe funkcjonalności Active Roles:

 • Umożliwienie administratorom korzystanie z AD/AAD zgodnie z metodologią Zero Trust, co zapewnia zwiększone bezpieczeństwo środowiska akademickiego.
 • Automatyzację administracji AD i A AD za pomocą jednej konsoli, co ułatwia administrację i zarządzanie cyklem życia konta.
 • Wdrożenie obostrzeń dla dostępu administracyjnego poprzez delegowanie uprawnień opartych na rolach, zapewniając możliwość szczegółowego definiowania, kto powinien być w stanie co robić i co móc kontrolować.
 • Umocnienie bezpieczeństwa AD i AAD, pomagając zamknąć luki w zabezpieczeniach kluczowego systemu tożsamości, zmniejszając ryzyko i ułatwiając osiągnięcie zakładanych wymagań zgodności itp.
 • Umożliwienie instytucjom bezproblemowe uzgadnianie dostępu i zarządzanie dostępem poprzez delegowanie przy użyciu modelu najmniejszych uprawnień.
 • Środowisko zarządzania obiema platformami, AD/AAD, może zostać zainstalowane on-premise lub w środowisku Microsoft Azure.

Odpowiedzi na poniższe pytania pozwolą Ci ocenić, czy nasze wydarzenie jest idealnym miejscem dla Ciebie.

 • Czy szukasz obecnie niezawodnych i bezpiecznych rozwiązań do współpracy, dzięki którym uzyskasz dostęp do aplikacji służbowych z dowolnego miejsca, a jednocześnie chcesz, aby Twoje dane były chronione przed cyberzagrożeniami?
 • Czy chcesz zachować minimalną złożoność swojej infrastruktury, ponieważ boisz się wzrostu kosztów związanych z zatrudnieniem nowych administratorów?
 • Czy nigdy wcześniej nie miałeś okazji testować rozwiązań chmurowych firmy Microsoft z obawy przed niepotrzebną stratą czasu potrzebną na naukę nowych funkcjonalności?

Podczas spotkania odpowiemy na Twoje obawy, zaprezentujemy możliwe rozwiązania Twoich problemów i pomożemy przejść lekko przez proces wdrażania się w nowe środowisko.

Dodatkowo jest to niepowtarzalna okazja do zwiedzenia zobaczyć pierwsze w Europie Centralnej i 46 na świecie Microsoft Technology Center!

Wyjątkowe miejsce spotkania

Wydarzenie to wspaniała okazja zobaczyć pierwsze w Europie Centralnej i 46 na świecie Microsoft Technology Center, które pozwoli polskim użytkownikom korzystać z laboratorium kompetencji i wiedzy technologicznej Microsoft oraz partnerów firmy. Microsoft Technology Center to więcej niż pięknie zaprojektowana i naszpikowana technologią przestrzeń do spotkań i wymiany doświadczeń oraz współpracy nad projektami cyfrowej transformacji poszczególnych klientów. To oddział do zadań specjalnych w obszarze cyfrowej transformacji. Tutaj klienci firmy będą mogli skorzystać z doświadczenia najwyższej klasy ekspertów i wspólnie z nimi identyfikować i rozwiązywać wyzwania, przed jakimi stają ich organizacje. Zaczynając od wizji, poprzez strategię biznesową, architekturę technologiczną, testowanie, aż po gotowy do wdrożenia prototyp. To miejsce, gdzie pomysły stają się faktem.

Agenda spotkania

10:00 – 10:30
Rejestracja uczestników – zapraszamy na kawę.


10:30 – 11:15
Nowoczesne zarządzanie i bezpieczeństwo tożsamości cyfrowej na uczelniach wyższych. Współpraca One Identity Active Roles & Microsoft Azure AD / Active Directory.


11:15 – 11:25
Przerwa


11:25 – 12:10
Zarządzanie bezpiecznym miejsce pracy w architekturze Zero Trust w środowisku akademickim z wykorzystaniem platform zarządzania urządzeniami – Intune i zarządzania tożsamością Azure Active Directory.


12:10 – 12:20
Przerwa


12:20 – 13:00

Platforma hybrydy chmurowej dla rozwiązań technologicznych uczelni wyższych z wykorzystaniem rozwiązania Microsoft Azure Stack HCI.

13:00 – 14:00
Oprowadzenie po Microsoft Technology Center.


14:00 – 14:45
Lunch


Zarejestruj się na Spotkanie Technologiczne

Zapraszamy do zarejestrowania na wydarzenie. Zarówno rejestracja jak i udział w są bezpłatne.

Liczba miejsc ograniczona

Uwaga. Na spotkanie możemy zaprosić jedynie 25 osób. Wypełnienie formularza rejestracyjnego nie jest jednoznaczne z rezerwacją miejsca. Nasi pracownicy po weryfikacji zgłoszenia prześlą na wskazany email potwierdzenie uczestnictwa.

Certyfikat uczestnictwa

Każdy uczestnik spotkania otrzyma certyfikat uczestnictwa w Spotkaniu Technologicznym: Nowoczesne zarządzanie i bezpieczeństwo tożsamości cyfrowej na uczelniach wyższych.

  Zarejestruj się na wydarzenie: Nowoczesne zarządzanie i bezpieczeństwo tożsamości cyfrowej na uczelniach wyższych

  Zapraszamy do rejestracji na konferencje. Zarówno rejestracja jak i udział są bezpłatne.
  Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona. Każde zgłoszenie rozpatrujemy indywidualnie. Wypełnij formularz już dziś!

  DANE UCZESTNIKA


  Pola oznaczone znakiem * są wymagane