Konferencja

Azure, hiperkonwergencja i bezpieczeństwo na Narodowym z Greeneris

Trendy i technologie w Data Center

Warszawa, 18 kwietnia 2023 r.

Stadion PGE Narodowy

O konferencji

Już 18 kwietnia zapraszamy Państwa na Stadion PGE Narodowy w Warszawie. W tym wyjątkowym miejscu chcemy pokazać Państwu najnowsze technologie liderów światowych, które wykorzystywane są w nowoczesnym Data Center.

Technologia hiperkonwergencji (HCI) znana jest od lat i wykorzystywana przez wiele organizacji. Jednakże dopiero właściwe połączenie i wykorzystanie technologii HCI i usług chmurowych daje organizacjom nowe możliwości rozwoju i integracji. W ten obszar inwestuje bardzo mocno firma Microsoft, która jako znany dostawca platformy Azure a w ostatnich latach rozwijając również nową technologię Azure Stack HCI pokazuje jak budować i łączyć dwa światy chmur prywatnych i publicznych tworząc nową jakość usług i wykorzystując moc chmur z jednoczesnym dbaniem o niezawodność i bezpieczeństwo danych w przenikających się środowiskach.

W miarę jak rozwiązania HCI wykraczają coraz częściej poza centrum danych, potwierdza się, że infrastruktura hiperkonwergentna (HCI) nie jest jedynie chwilową modą. Dzięki innowacyjnemu połączeniu Azure Stack HCI z niezawodną i wydajną infrastrukturą Lenovo opartą o procesory Intel®, powstało najbardziej efektywne kosztowo rozwiązanie dostępne zarówno dla małych, średnich jak i dużych firm. Akceptacja rynku dla HCI zaowocowała nowymi rozwiązaniami, zaprojektowanymi z myślą o różnorodnych zastosowaniach, w tym skalowalnej horyzontalnie pamięci masowej i przetwarzaniu na brzegu sieci – Edge Computing. Lenovo i Microsoft nawiązały współpracę, aby zaoferować kompleksowe rozwiązanie w postaci certyfikowanych węzłów ThinkAgile MX opartych o procesory Intel®. To gama gotowych, sprawdzonych i zoptymalizowanych pod kątem wydajności rozwiązań HCI, które łączą serwery Lenovo i Azure Stack HCI z możliwościami chmury hybrydowej. To innowacyjne rozwiązanie zaprezentujemy na żywo podczas najbliższego spotkania.

Drugim istotnym elementem technologicznym w środowiskach Data Center jest bezpieczeństwo. W czasie naszego spotkania chcielibyśmy Państwu pokazać innowacyjne rozwiązanie EDR/XDR firmy SentinelOne. Rozwiązanie adresujące potrzeby użytkowników końcowych ale również serwerów i aplikacji działających w Data Center, dające wgląd, ochronę a co niezmiernie ważne i automatyzację w każdym obszarze bezpieczeństwa.

Zapraszamy na spotkanie!

PARTNERZY

AGENDA

9.00
Rejestracja oraz poranna kawa ze śniadaniem

10.00
Technologia hiperkonwergencji z zastosowaniem Microsoft Azure Stack HCI. Platforma sprzętowa Lenovo oparta o procesory Intel® dla środowiska Azure Stack HCI.

11.20
Przerwa kawowa

11.50
Bezpieczeństwo nowoczesnego Data Center – ochrona serwerów, kontenerów i zasobów chmurowych
oraz tożsamości przed zaawansowanymi atakami dzięki SentinelOne XDR.
Omówienie platformy oraz pokaz demo.

12.50
Zwiedzanie Stadionu PGE Narodowego w Warszawie

14.00
Zakończenie

Miejsce spotkania

Centrum konferencyjne na stadionie PGE Narodowy w Warszawie

Loża Biała – poziom 1 zachód
Wejście: brama nr 5 od ul. Wybrzeże Szczecińskie.

Azure Stack HCI

to rozwiązanie klastra infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI), które hostuje zwirtualizowane obciążenia systemu Windows i Linux oraz ich magazyn w środowisku hybrydowym, które łączy infrastrukturę lokalną z usługami w chmurze platformy Azure.

Lenovo

Lenovo jest firmą z listy Fortune Global 500 o obrotach sięgających 47 miliardów USD i światowym liderem technologicznym w dziedzinie inteligentnej transformacji cyfrowej. Dział Lenovo Infrastructure Solutions Group oferuje rozwiązania z serii ThinkSystem i ThinkAgile, które stanowią najbardziej solidny, spośród dostępnych na rynku, fundament technologiczny dla wydajnego, niezawodnego i bezpiecznego centrum danych. To kompleksowe portfolio serwerów, pamięci masowych, rozwiązań sieciowych i oprogramowania, które bezproblemowo integrują się i współpracują w dowolnym środowisku umożliwiając szybkie wdrożenie i krótszy czas oczekiwania na osiągnięcie dodatkowych korzyści biznesowych. Więcej informacji: https://www.lenovo.com/pl/pl/data-center/

SentinelOne

Misją SentinelOne jest pokonanie każdego ataku. Rozwiązanie Singularity XDR wdrożone w organizacjach skutecznie bronią przed większością dziś znanych ataków na urządzenia końcowe na całym świecie.

XDR czyli Extended Detection and Response, to rozwinięcie systemu EDR zapewniające wykrywanie i analizę informacji poza punkty końcowe, takie jak: sieci, serwery, chmury, SIEM i wiele innych. XDR SentinelOne pozwala zespołom ds. bezpieczeństwa na szybszą reakcję w całym środowisku, oddziałując na pocztę, sieć, tożsamość i inne elementy na podstawie większej ilości danych.

Cechy systemu SentinelOne:

 • System łatwy do wdrożenia i zarządzania. Wdrożenia dla całej organizacji trwają w minuty a nie miesiące.
 • Zarządzanie z jednej konsoli różnymi lokalizacjami i grupami urządzeń.
 • Sprawdzone, wypróbowane i przetestowane przez wiele uznanych światowych organizacji.
 • Jeden agent.
SentinelOne stworzono bazując na mechanizmach behawioralnych sztucznej inteligencji, aby powstrzymać znane i nieznane zagrożenia. Opatentowane behawioralne modele sztucznej inteligencji zostały zweryfikowane przez ocenę ATT&CK MITRE i inne, takie jak SE Labs i VirusBulletin. W pakietach rozwiązania można znaleźć dodatkowo funkcje takie jak sterowanie siecią/firewall, sterowanie urządzeniami USB i sterowanie urządzeniami Bluetooth. Dodatkowo platforma pozwala na identyfikację wrogiego urządzenia w sieci np. OT i może dodatkowo być oprzyrządowana do pełnej ochrony powierzchni ataku sieciowego za pomocą rozwiązania Ranger IoT.

Prelegenci

Wśród prelegentów wydarzenia będą przedstawiciele Greeneris oraz Partnerów, eksperci z wieloletnim doświadczeniem we wdrażaniu oraz sprzedaży rozwiązań z obszaru cyberbezpieczeństwa.

Marcin Czerwiński

IT Consultant Lenovo Infrastructure Solutions Group (ISG)

Od 20 lat związany z branżą IT. Do Lenovo dołączył w styczniu 2015 r. wraz z całym zespołem x86 przejętym od firmy IBM, gdzie spędził ponad 16 lat biorąc udział w największych wdrożeniach realizowanych w tamtym okresie. Zajmuje się projektowaniem oraz wdrożeniami innowacyjnych, wysokodostępnych rozwiązań infrastrukturalnych. Posiada olbrzymie doświadczenie zdobyte przy projektach u największych klientów w Polsce jak i Europie. Specjalizuje się w rozwiązaniach wysokiej dostępności typu Cloud Computing, SAP HANA, HCI oraz HPC. Prywatnie miłośnik nowych technologii, szybkich komputerów i samochodów.

Igor Sikorski

Hybrid Cloud & HCI Lead CEE at Microsoft

Wcześniej pracował dla znanych korporacji IT , m.in. Cisco. Igor Sikorski jest pionierem nowoczesnych, definiowanych programowo Data Center i koncepcji Private Cloud. W 2015 roku otworzył w regionie CEE oddział amerykańskiego startupu Simplivity, a misję tę kontynuował z innym renomowanym dostawcą HCI – Nutanix. Igor Sikorski ukończył Politechnikę Łódzką, a tytuł MBA uzyskał na University of Illinois.

Rafał Staś

Prezes Zarządu Greeneris
Architekt rozwiązań IT/bezpieczeństwa

 

Seweryn Jodłowski

Senior Sales Engineer Eastern Europe
SentinelOne

 

Jarosław Świechowicz

Dyrektor rozwoju usług
Greeneris

  Zarejestruj się na konferencję: Bezpieczeństwo i hiperkonwergencja na Narodowym z Greeneris

  Zapraszamy do rejestracji na konferencje. Zarówno rejestracja jak i udział są bezpłatne.
  Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona. Każde zgłoszenie rozpatrujemy indywidualnie. Wypełnij formularz już dziś!

   

  DANE UCZESTNIKA


  Pola oznaczone znakiem * są wymagane

  Miejsce spotkania Centrum konferencyjna na stadionie PGE Narodowy Loża Biała – poziom 1 zachód Wejście: brama nr 5 od ul. Wybrzeże Szczecińskie.
  Tagi

  Hiperkonwergencja Greeneris

  Hiper konwergencja Greeneris

  Webinar Hiperkonwergencja

  Webinar XDR SentinelONE

  Microsoft Azure Stack HCI