Live Webinar

Rekordowy wzrost liczby incydentów – czyli dlaczego EDR staje się niezbędnym elementem strategii bezpieczeństwa.

Poznaj rozwiązania SentinelOne

Start: 30 maja 2023 r. godzina 10.00

Partnerzy spotkania

W ciągu zaledwie kilku lat świat cyberbezpieczeństwa zmienił się diametralnie. Technologia cały czas się rozwija, jednak cyberprzestępcy wciąż starają się być dwa kroki z przodu i posługują się coraz bardziej wyrafinowanymi formami ataku. Z jednej strony spowodowane jest to chęcią zysku i świadomością, iż wciąż większość organizacji zabezpiecza swoje zasoby punktowo, przy użyciu klasycznych narzędzi. Z drugiej strony atakujący wiedzą, że ich działania mogą w danym momencie dokonać coraz większej destabilizacji oraz paraliżu działania wielu firm i instytucji.

Wg pełnomocnika rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP – „w polskiej cyberprzestrzeni identyfikowanych jest coraz więcej incydentów, w tym ataków przeprowadzanych przez prorosyjskich hakerów w celu próby destabilizowania sytuacji w kraju.” Jest to konsekwencja naszego zaangażowania w pomoc walczącej Ukrainie.

Wraz z postępującą digitalizacją w naszym życiu osobistym i zawodowym oraz rosnącą liczbą wektorów ataków, konieczne jest posiadanie silnych i nowoczesnych środków cyberbezpieczeństwa, w celu ochrony przed zagrożeniami takimi jak: hakerzy, złośliwe oprogramowanie, ransomware i naruszenia danych. Popełnianie błędów w tym obszarze może mieć poważne konsekwencje, w tym utratę poufnych informacji, straty finansowe i utratę reputacji organizacji.

W czasie webinaru przedstawiamy koncepcję wdrożenia pogłębionej strategii bezpieczeństwa urządzeń końcowych w oparciu o rozwiązania EDR/XDR SentinelOne, które skutecznie chronią firmy i instytucje przez każdym typem ataków.

Zapraszamy serdecznie!

 

Uczestnicząc w webinarze dowiesz się:

 • Dlaczego poleganie na „sprawdzonym od lat” antywirusie to rosyjska ruletka i wystawianie się na atak.
 • Jak skutecznie bronić się w obliczu trwającej cyberwojny i zmasowanych ataków na polskie firmy i instytucje.
 • Dlaczego wykorzystanie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i analizy behawioralnej to „must have” w nowoczesnych rozwiązanych chroniących urządzenia końcowe i zasoby firmowe.
 • Jak skrócić czas wykrycia, rozpoznania i reakcji na zagrożenie, a jednocześnie ograniczyć koszty
 • Czy można ograniczyć liczbę alertów i zautomatyzować proces reakcji na ataki?
 • Na czym polega różnica między EDR a XDR (Extended Detection & Response) i co możesz zyskać.
 • Jak pokonać atak ransomware przy użyciu technologii SentinelOne.

Agenda spotkania

 • Przedstawienie aktualnych trendów oraz wyzwań w obszarze cyberbezpieczeństwa dla polskich firm oraz instytucji.
 • Platforma SentinelOne XDR. Jak chronić się przed atakami typu ransomware i 0-day
 • Wygodny i zautomatyzowany threat hunting dzięki wsparciu sztucznej inteligencji.
 • SentinelOne Singularity Ranger AD. Rozwiązanie pozwalające wykrywać luki w konfiguracji oraz podatności w Active Directory i Azure AD oraz aktywnie chronić je przed atakami
 • Pokaz demo.

Po zakończeniu webinaru, uczestnicy będą mogli otrzymać wersję próbną rozwiązania SentinelOne.

SentinelOne XDR

Misją SentinelOne jest pokonanie każdego ataku. Rozwiązanie Singularity XDR wdrożone w organizacjach skutecznie broni przed każdym typem znanych ataków na urządzenia końcowe na całym świecie. XDR czyli Extended Detection and Response, to rozwinięcie systemu EDR zapewniające wykrywanie i reakcję, ale również korelację informacji z systemami bezpieczeństwa firm trzecich: sieci, serwery, chmury, SIEM i wiele innych.

Cechy systemu SentinelOne:

 • System łatwy do wdrożenia i zarządzania.
 • Sprawdzony, wypróbowany i doceniony zarówno przez wiele uznanych światowych organizacji, jak również przez polskie firmy i instytucje.
 • SentinelOne stworzono bazując na mechanizmach behawioralnych sztucznej inteligencji, aby powstrzymać znane i nieznane zagrożenia. Opatentowane behawioralne modele sztucznej inteligencji zostały zweryfikowane przez ocenę ATT&CK MITRE i inne, takie jak SE Labs i VirusBulletin.
 • W pakietach rozwiązania można znaleźć dodatkowo funkcje takie jak centralne zarządzanie konfiguracją firewall, zarządzanie dostępem z urządzeń USB i Bluetooth.
 • Dodatkowo platforma pozwala na identyfikację nieautoryzowanych urządzeń w sieci IT, jak również OT i może dodatkowo być oprzyrządowana do pełnej ochrony powierzchni ataku sieciowego za pomocą rozwiązania Ranger IoT.

Singularity Ranger AD

Usługi AD i Azure AD są częstymi celami cyberataków opartych na tożsamości. Jej kompromitacja może dać atakującym przyczółek do rozszerzenia dostępu, ustanowienia przyczółku, eskalacji uprawnień, zidentyfikowania większej liczby celów i wykonania ataków bocznych.

Singularity Ranger AD („Ranger AD”) to rozwiązanie z portfolio SentinelOne do oceny bezpieczeństwa tożsamości, które identyfikuje luki w zabezpieczeniach i wykrywa zagrożenia skierowane na Active Directory (AD) i Azure AD w czasie rzeczywistym. Ranger AD zapewnia ocenę luk w zabezpieczeniach tożsamości, w tym błędne konfiguracje, nadmierne uprawnienia lub ujawnienie danych. Wykrywa również słabe punkty, zanim atakujący będą mogli je wykorzystać, zmniejszając powierzchnię ataku dla Microsoft Active Directory (AD) i Azure AD.​ Ranger AD może pomóc w wykrywaniu uporczywych ataków AD, zapewniając pełny wgląd w wskaźniki ataków i powiadamiając wskazane osoby w czasie rzeczywistym o anomalnej aktywności związanej z atakami opartymi na AD.

Bezagentowy komponent platformy Singularity XDR, Ranger AD, zapewnia ciągłą widoczność, przydatne wglądy i skrypty naprawcze w celu proaktywnego zarządzania ryzykiem związanym z atakiem na tożsamość.

 

Zarejestruj się na Webinar

Zapraszamy do zarejestrowania na webinar. Zarówno rejestracja jak i udział są bezpłatne.
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wypełnij formularz już dziś!

Jak dołączyć do Webinaru?

Po weryfikacji zgłoszenia otrzymają Państwo link do rejestracji do pokoju webinarowego na platformie Zoom, na której będzie prowadzona prezentacja. Dołączyć do wydarzenia można z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej lub przez darmową aplikacje mobilną dostępną na urządzenia z IOS lub Android. Pobierz aplikację: Zoom.

Po wypełnieniu krótkiego formularza na platformie Zoom, otrzymają Państwo wiadomość na podany adres e-mail z indywidualnym linkiem do pokoju. Uwaga: prosimy o sprawdzenie czy filtr Państwa skrzynki nie umieścił tej wiadomości w folderze Spam.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00.

  ZAREJESTRUJ SIĘ NA WEBINAR

   

  DANE UCZESTNIKA


  Pola oznaczone znakiem * są wymagane