Live Webinar

Co dają nam testy penetracyjne serwerów i aplikacji webowych?

Przejdź na testy zautomatyzowane dzięki Ridge Security Ridgebot

Start: wtorek, 22 sierpnia 2023 r. o godzinie 10:00

Partnerzy
spotkania:

Szanowni Państwo,
Zapraszamy na webinar poświęcony rozwiązaniu firmy Ridge SecurityRidgeBot.

Testy penetracyjne można nazwać etycznym hackingiem. Firma hakuje swoją sieć dokładnie w taki sposób, w jaki zrobią to włamywacze. Może dzięki temu sprawdzić czy zabezpieczenia, jakie posiada wystarczająco chronią sieć na wypadek próby włamania. Aktualnie można to zrobić w sposób całkowicie zautomatyzowany dzięki rozwiązaniu Ridge Security RidgeBot. Zaawansowane technologie AI firmy Ridge Security odtwarzają techniki stosowane obecnie przez hakerów. Zebrane informacje w czasie tych działań, rozwiązanie przekształca w zbiór narzędzi i technik, który każdego dnia powiększają zbiór o nowe zautomatyzowane metodologie testów penetracyjnych. Misją w Ridge Security jest poprawa bezpieczeństwa informacji w przedsiębiorstwach poprzez zmianę sposobu zarządzania i przeprowadzania testów bezpieczeństwa.
Testy penetracyjne powinno się przeprowadzać regularnie. Tylko wtedy można zapewnić spójne zarządzanie IT i bezpieczeństwem sieci. Dodatkowo testy penetracyjne dają firmie niesamowitą możliwość uczenia się, w jaki sposób nowo odkryte zagrożenia lub słabe punkty mogą być potencjalnie wykorzystane przez włamujących się.

Na webinarze dowiesz się:

 • Jak wykorzystać machine learning w identyfikacji realnych ścieżek ataku na przedsiębiorstwo.
 • Jak powstrzymywać ataki przed ich wydarzeniem się.
 • Jak zidentyfikować w czasie rzeczywistym ryzyko operacyjne dla organizacji.
 • Jak dzięki prostym instrukcją zamykać punkty wejścia dla hakerów do organizacji.
 • Jak dzięki RidgeBotowi weryfikować gotowość systemów secuirty, zespołów bezpieczeństwa do efektywnego odpierania zagrożeń.

Agenda

 • Poznaj rodzaje zagrożeń i nowoczesne sposoby zapobiegania incydentom
 • Ridge Security RidgeBot – poznaj narzędzie do automatyzacji testów IT
 • Live Demo Ridge Security RidgeBot
 • Q&A

Powody, dlaczego warto przeprowadzać testy penetracyjne:

 • jeśli naruszenia polityki bezpieczeństwa powoduje przerwy w działaniu aplikacji to bezpośrednim efektem będą konkretne straty finansowe albo zagrożenie reputacji firmy w postaci chociażby negatywnych publikacji w prasie czy Internecie. A to ewidentnie wpływa na lojalność klientów. Na firmę mogą być też z tego powodu nałożone grzywny i kary.
  Przeprowadzenie testu penetracyjnego pozwoli nam określić czy rzeczywiście takie nieprzyjemne konsekwencje nam grożą.
 • stała ochrona wszystkich danych jest niemożliwa do zrealizowania – instytucje przyzwyczaiły się do zapobiegania potencjalnym naruszeniom, instalując i utrzymując warstwy obronnych mechanizmów bezpieczeństwa, łącznie ze sterowaniem dostępem użytkownika, kryptografią, IPS, IDS i firewallem. Jednak stały proces przejmowania nowych technologii utrudnia zidentyfikowanie i wyeliminowanie wszystkich słabych punktów firmy i ochronę przed zdarzeniami związanymi z potencjalnym naruszeniem bezpieczeństwa. Nowe podatności są wykrywane codziennie, a ataki robią się coraz bardziej zaawansowane i sprytniejsze
 • testowanie penetracyjne identyfikuje i szereguje zagrożenia bezpieczeństwa pod kątem ważności. Wyniki testowania pomagają ocenić ryzyko i umożliwiają specjalistom od zarządzania IT i od systemów bezpieczeństwa uszeregować metody naprawy.

Ridge Security

Ridge Security jest firmą z siedzibą w Kalifornii w Stany Zjednoczonych, świadczącą usługi komputerowe i sieciowe obejmujące testowanie aplikacji internetowych i serwerów oraz rozwiązania w zakresie infrastruktury sieciowej.

RidgeBOT

RidgeBOT to narzędzie, które oferuje platformę do w pełni zautomatyzowanych zaawansowanych testów penetracyjnych serwerów i aplikacji webowych, która wspiera bezpieczeństwo cybernetyczne w organizacji w zakresie infrastruktury serwerowej i aplikacji webowych. Platforma zapewnia DevOps możliwość weryfikacji realnego stanu zabezpieczeń zarówno serwerów, na których realizowane są usługi jak też samych aplikacji webowych. Weryfikacja stanu zabezpieczeń i ryzyka jest realizowana w oparciu o realne metody ataków, które producent udostępnia w postaci kontrolowanych i w pełni bezpiecznych testów penetracyjnych, wykonywanych automatycznie, bez konieczności posiadania zaawansowanej wiedzy przez operatora platformy a wynikiem jej działania jest szczegółowy raport zawierający wykryte podatności, ale nade wszystko szczegółowo opisane metody kompromitacji zabezpieczeń serwerów i aplikacji webowych.

Zarejestruj się na Webinar

Zapraszamy do zarejestrowania na webinar. Zarówno rejestracja jak i udział są bezpłatne.
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wypełnij formularz już dziś!

Jak dołączyć do Webinaru?

Po weryfikacji zgłoszenia otrzymają Państwo link do rejestracji do pokoju webinarowego na platformie Zoom, na której będzie prowadzona prezentacja. Dołączyć do wydarzenia można z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej lub przez darmową aplikacje mobilną dostępną na urządzenia z IOS lub Android. Pobierz aplikację: Zoom.

Po wypełnieniu krótkiego formularza na platformie Zoom, otrzymają Państwo wiadomość na podany adres e-mail z indywidualnym linkiem do pokoju. Uwaga: prosimy o sprawdzenie czy filtr Państwa skrzynki nie umieścił tej wiadomości w folderze Spam.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00.

  ZAREJESTRUJ SIĘ NA WEBINAR

   

  DANE UCZESTNIKA


  Pola oznaczone znakiem * są wymagane