Webinar

Virtualizacja Desktopów z VMware & Dell

Kompleksowe rozwiązania VDI w środowisku HCI

Start: środa, 23.06.2021

Partnerzy
spotkania

Agenda

10:00 – 11:00

VMware Horizon 8 czyli praca zdalna w świecie mobilnym

Nowoczesne miejsce pracy musi być mobilne i bezpieczne dlatego coraz więcej firm rozważa wdrożenie rozwiązania wirtualizacji desktopów i aplikacji. Firma VMware wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom wprowadziła szereg udogodnień w swojej platformie wirtualizacji desktopów tj. Horizon 8. Pokażemy jakie usprawnienia i uproszczenie architektury zostało wprowadzone do tej platformy względem rozwiązań poprzednich generacji. Dodatkowo pokażemy jak działają efektywne metody wprowadzania aplikacji do środowisk wirtualnych PC’tów tj. rozwiązania AppVolume i dodatkowo jak działają rozwiązania wirtualizacji aplikacji oparte o Microsoft RDS w środowisku Horizon.

 11:00 – 12:00

VMware Horizon na platformie Microsoft Azure czyli Microsoft Windows Virtual Desktop w świecie hybrydowym

Microsoft Windows Virtual Desktop to technologia, która zmienia sposób budowania środowisk wirtualizacji PC’tów czy dostarczania aplikacji w sposób wirtualny z chmury jaką jest Microsoft Azure. Wprowadzanie nowych możliwości w obszarze wirtualizacji desktopów np. Windows multi-session powodują, że rozwiązanie to staje się przystępne dla większości organizacji na świecie. Dodatkowo optymalizacja kosztowa rozwiązania oraz jego możliwości technologiczne i biznesowe znajdują uznanie wśród w coraz większej ilości firm. Firma Vmware ze swoją platformą Horizon dodatkowo wzmacnia zalety tego rozwiązania dając właściwe narzędzie do budowania środowisk multi-cloud oraz zaawansowane narzędzia zarządzania środowiskiem VDI, które nie są dostępne w usłudze Microsoft. W czasie tej sesji przybliżymy i pokażemy zalety i możliwości wykorzystania obu platform w środowisku firmowym.

12:00 – 12:15 Przerwa

12:15 – 13:15

Data Center w architekturze HCI – czyli warstwa sprzętowo dla nowoczesnych aplikacji np. VMware Horizon

Hiperkonwergencja już nie jest ciekawostką a dojrzałą platformą coraz częściej stosowaną przez firmy. Opowiemy o koncepcjach HCI, założeniach architektury i ich działaniu, wyjaśnimy, dlaczego platformy HCI tak często są rekomendowane dla nowoczesnych aplikacji i co można zyskać w biznesie stosując tego typu rozwiązania.

13:15 – 14:00

Data Center wg. DellEMC – VxRail Deep Dive

Z połączenia firm DellEMC i Vmware powstała nie tylko wielka firma. Na rynku jest dostępny produkt, który łączy największe osiągnięcia tychże firm w jedną platformę. Z czego się składa i jak wygląda przykładowe środowisko HCI przez nich oferowane. Sprawdźmy.

14:00 – 14:30

Pokaz – Kompleksowa architektura End User Computing VMware – WorkspaceOne + Access + Horizon

W czasie tej sesji będziemy chcieli pokazać kompleksowo platformę VMware Workspace ONE Enterprise i jak stworzyć cyfrowe środowisko pracy tzw. Digital Workspace wykorzystując pełne portfolio rozwiązań VMware w architekturze End User Computing, która łączy rozwiązania wirtualizacji desktopów aplikacji czyli Horizon 8 z zarządzaniem urządzeniami WorkspaceONE i zarządzania tożsamością WorkspaceONE Access