Webinar

Innowacyjne systemy bezpieczeństwa IT na co dzień

 

Start: czwartek, 27.05.2021

Partnerzy spotkania

Agenda

10:00 – 10:45

Knowbe4 – jak budować świadomość bezpieczeństwa w organizacji

Platforma KnowBe4 to rozwiązania budowania świadomości  pracowników firmy w obszarze cyberbezpieczeństwa. Celem było zaprojektowanie najpotężniejszej, a jednocześnie łatwej w obsłudze platformy budowania świadomości dodatkowo przyjaznej i intuicyjnej dla użytkownika. Dodatkowo została ona zaprojektowana z myślą o skalowalności dla zapracowanych informatyków, którzy mają do ugaszenia 16 innych pożarów. Rozwiązania oprócz modułu badania i sprawdzania jak użytkownicy radzą sobie z budowaniem wiedzy w tym obszarze, posiada najlepszą bazę wiedzy/szkoleń w tym w języku polskim dzięki czemu proces jest znacznie szybszy.

Klienci każdej wielkości mogą wdrożyć platformę KnowBe4 do produkcji dwa razy szybciej niż inne konkurencyjne rozwiązania. Dodatkowo zespół Greeneris zapewni błyskawiczne rozpoczęcie pracy, bez godzin konsultacji.

10:45 – 11:30

Lookout – Mobile Threat Detection (Prevention)

Technologia Mobile Threat Detection (MTD) pojawia się jako komponent umożliwiający implementację Zero Trust dla urządzeń z systemem iOS i Android. Malware przekazywany za pomocą SMSów, komunikatorów Whats Up, Messanger itp. lub systemy śledzące jak Pegasus to przykłady z milionów zagrożeń dla urządzęń mobilnych. MTD może dostarczyć ocenę urządzenia brokerowi zaufania w architekturze Zero Trust, który może zdecydować, czy zezwolić na dostęp do określonej aplikacji korporacyjnej. W dzisiejszym zdalnym środowisku bezpieczeństwo przedsiębiorstwa musi być u podstaw wszelkich procesów biznesowych. W celu ochrony danych firmowych, do których mają dostęp punkty końcowe poza granicami firmy, wymagany jest nowy model zabezpieczeń. Jako sprawdzony lider na rynku Mobile Threat Defense, Lookout oferuje model bezpieczeństwa dla nowoczesnego, pozbawionego granic, dostarczanego w chmurze i skupionego na prywatności świata. 

Greeneris zaprezentuje jak rozwiązanie firmy Lookout wpisuje się i uzupełnia technolgię VMware w obszarze ochrony i zarządzania punktami końcowymi integrując WorkspaceOne z Lookout. 

11:30 – 11:45 Przerwa
11:45 – 12:30

Seclore & BoldonJames – jak klasyfikować i chronić dokumenty (dane) w organizacjach

Seclore i Boldon James usuwają to, co było jedną z głównych barier w kompleksowej ochronie poufnych informacji tj. zawiłości technologiczne związane z adopcją i nauczeniem użytkowników w korzystaniu z technologii bezpieczeństwa. Połączone rozwiązanie umożliwia organizacjom bezproblemową identyfikację i oznaczanie poufnych informacji oraz automatyczną ochronę tych informacji dzięki szczegółowej kontroli wykorzystania i śledzenia, niezależnie od miejsca, gdzie  znajduje się dokument firmowy. Możliwość klasyfikowania, ochrony i śledzenia dokumentów jednym kliknięciem, pomaga organizacjom wypełnić lukę w zabezpieczeniach i zapewnić zgodność z regulacjami.

Sesja polecana również tym organizacjom które znają rozwiązanie Microsoft AIP (Advanced Information Protection) jednak z różnych powodów nie są w stanie go zaimplementować i szukają rozwiązań o podobnych lub znaczie większych możliwościach.

12:30 – 13:15

Avanan – bezpieczeństwo poczty O365, GSuite z wykorzystaniem nowoczesnego sytemu ochrony

Phishing zmienił się, ponieważ zmieniła się poczta e-mail.

Wbudowane zabezpieczenia w Microsoft Office 365 czy Google Suite nie wystarczają, aby powstrzymać ukierunkowane ataki phishingowe, takie jak Business Email Compromise (BEC), które łączą luki w zabezpieczeniach i inżynierię społeczną, aby oszukiwać i manipulować użytkownikami końcowymi. BEC jest prawdopodobnie najsilniejszym przykładem tego, jak Microsoft Exchange Online Protection (EOP), a nawet Advanced Threat Protection (ATP) nie udaremnia wyrafinowanych metod hakerów.

Avanan wdraża się między skrzynką odbiorczą a natywnymi zabezpieczeniami Microsoft Office 365 czy Google Suite. Zabezpiecza przychodzące, wychodzące i wewnętrzne wiadomości e-mail przed atakami phishingowymi, które omijają zaawansowaną ochronę przed zagrożeniami i bramy poczty e-mail. Działa z innymi rozwiązaniami bezpieczeństwa i nie wymaga żadnych zmian w rekordach MX, przez co jest szybkie i łatwe we wdrożeniu

Sztuczna inteligencja (AI) i wskaźniki naruszenia bezpieczeństwa (IoC) uczą platformę Avanan, czego należy szukać w złożonych atakach typu „zero-day”. Avanan został zaprojektowany w celu zastąpienia rozwiązań punktowych jako kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich typów phishingu – nawet ataków bez wektorów.