E-Seminarium

Unified Endpoint
Management and Security

Zarejestruj się na wybrane seminarium on-line. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Modern Management dla Android i Apple IOS

VMware Workspace ONE UEM

Modern Management dla Windows 10

VMware Workspace ONE UEM

Dostępne terminy:

> 21 października | 10:00
> 28 października | 10:00

Endpoint Detection and Response

VMware Carbon Black

Virtual Desktop Infrastructure

VMware Horizon

Dostępne terminy:

> 22 października | 10:00
> 29 października | 10:00

Partnerzy wydarzenia

Czym dokładnie jest UEM?

W najprostszej formie UEM łączy zarządzanie urządzeniami mobilnymi, laptopami / urządzeniami stacjonarnymi w jedno rozwiązanie.

Skorzystaj z szansy na pogłębienie swojej wiedzy w dziedzinie bezpieczeństwa IT i mobilności

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na spotkanie poświęcone dwóm trendom na rynku, które coraz bardziej zmieniają sposób w jaki pracują osoby zarządzające zasobami IT w firmach jak i również sami pracownicy firm.

W ciągu ostatnich kilku lat przeszliśmy z zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM) do zarządzania mobilnością korporacyjną (EMM), a teraz przechodzimy do modelu ujednoliconego zarządzania punktami końcowymi (UEM) tj. Android, iOS, Windows 10.

Obecnie w przedsiębiorstwach często wykorzystuje się co najmniej kilka różnych produktów do zarządzania urządzeniami. W większości przypadków spotykamy się z sytuacją, w której jedno rozwiązanie zarządza tradycyjnymi komputerami stacjonarnymi i laptopami, a inne urządzeniami mobilnymi za pomocą rozwiązania MDM/EMM.

Podobna sytuacja jest w obszarze bezpieczeństwa punktów końcowych, w których następuje odchodzenie od tradycyjnych rozwiązań antywirusowych na rzecz nowych systemów typu Active EDR – Endpoint Detection and Response.

Unified Endpoint Management and Security

Ujednolicone zarządzanie punktami końcowymi (Unified Endpoint Management) to podejście do zarządzania i kontroli komputerów stacjonarnych, laptopów, smartfonów i tabletów w sposób spójny z jednej konsoli. Zunifikowane zarządzanie punktami końcowymi zazwyczaj polega na interfejsie API wbudowanym w system urządzeń mobilnych, w tym komputerów, które coraz częściej traktowane są również jako urządzenia mobilne. Szczególnie integracja interfejsów narzędziowych MDM firmy Microsoft w systemie Windows 10 pozwoliła zapewnić jednolite zarządzanie punktami końcowymi na dużą skalę. Przed wydaniem systemu Windows 8.1 nie było takiej możliwości, aby oprogramowanie MDM mogło uzyskiwać dostęp, zabezpieczyć lub kontrolować system operacyjny i jego aplikacje.

Gwałtowny rozwój technologii i dynamiczna adopcja smartfonów, tabletów jak również nowoczesnych laptopów sprawia, że firmy nie mogą już dłużej stosować polityki zabraniającej używania w pracy różnorodnego sprzętu.

Bezpieczeństwo punktów końcowych (Endpoint Security) odnosi się do ochrony sieci korporacyjnej, do której dostęp uzyskuje się za pośrednictwem zdalnych urządzeń, takich jak laptopy lub inne urządzenia bezprzewodowe i mobilne. Każde urządzenie ze zdalnym połączeniem z siecią tworzy potencjalny punkt wejścia dla zagrożeń bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo punktów końcowych ma na celu zabezpieczenie każdego z punktów w sieci utworzonej przez te urządzenia.

Bezpieczeństwo urządzeń końcowych staje się coraz bardziej powszechną funkcją bezpieczeństwa informatycznego i stanowi problem, ponieważ coraz więcej pracowników wprowadza mobilne urządzenia konsumenckie, a firmy zezwalają pracownikom mobilnym na używanie tych urządzeń w sieci korporacyjnej.

Dodatkowo liczba zagrożeń i ich mutacji powoduje, że firmy nie są wstanie bazować już na tradycyjnych rozwiązaniach typu sygnaturowy antywirus z prostą logiką heurystyczną. Dlatego też tworzone są systemy z tzw. sztuczną inteligencją oraz uczenia maszynowego, w których to niepożądane zachowania są wyłapywane i blokowane. Dzieje się tak nawet jeśli zagrożenie to jest tzw. dnia zerowego (ang. „zero day”) czyli nie znanego jeszcze w sieci internetowej przez co nie ma na niego łatek czy innych odpowiedzi firm bezpieczeństwa. 

Dodatkowo firmy konsultingowe jak Gartner, analizując obecne systemy ochrony urządzeń końcowych wydały werdykt (raport z Sierpnia 2019 Gartner MagicQuadrant for Endpoint Protection Platforms ) na rozwiązania klasyczne, które muszą ulec rozwojowi lub firmy skorzystają z szansy wymiany ich na rozwiązania nowoczesne, obecnie kryjące się pod nazwą Endpoint Protection Platform. W czasie tej konferencji zaprezentujemy rozwiązania firm, które są liderami rozwiązań ochrony urządzeń końcowych dla systemów typowo mobilnych, jak również nowoczesny system ochrony systemu Windows 10. 

 

Prezenterzy

Rafał Staś

Architekt rozwiązań IT/bezpieczeństwa

Prezes Zarządu Greeneris Sp. z o.o.

Rafał Staś posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze szeroko pojętego IT oraz bezpieczeństwa. Pracował przy wielu projektach informatycznych, w których pełnił rolę inżyniera systemowego, konsultanta rozwiązań czy projekt menedżera. Pracował w Polsce jak i poza granicami kraju dla dużych światowych korporacji. W Polsce prowadził projekty dla klientów z różnych obszarów rynku od finansów, poprzez sektor energetyczny, telekomunikacyjny projekty dla małych i tych największych przedsiębiorstw. Specjalizuje się w szerokiej gamie rozwiązań, obecnie rozwiązania mobilne i bezpieczeństwo a wcześniej rozwiązania sieciowe i systemowe. Posiada udokumentowane kwalifikacje potwierdzone licznymi certyfikatami firm z którymi współpracuje. Obecnie poza dalszym poszerzeniem wiedzy technologicznej jest również osobą zarządzającą firmą Greeneris Sp. z o.o. w której jest odpowiedzialny za rozwój części technologicznej i dobór odpowiednich rozwiązań.

Jarosław Świechowicz

Dyrektor rozwoju usług

Członek zarządu Greeneris Sp. z o.o.

Związany z branżą informatyczną od ponad 20 lat specjalizujący się w zagadnieniach dotyczących zarządzania i bezpieczeństwa środowisk teleinformatycznych. Posiada szerokie doświadczenia technologiczne i biznesowe zdobyte podczas realizacji złożonych projektów zakresu bezpieczeństwa, infrastruktury sieciowej oraz zunifikowanej komunikacji. Swoje doświadczenia zdobywał pracując między innymi w firmie Cisco, gdzie jako architekt rozwiązań biznesowych prowadził i koordynował projekty teleinformatyczne w instytucjach centralnej administracji publicznej, służbie zdrowia, przemyśle oraz w szeregu czołowych przedsiębiorstwach w Polsce. Współpracował również z firmą Securecom Technologies z Irlandii. Owocem tej współpracy jest opatentowanie urządzenia pozwalającego na monitoring i zwiększanie bezpieczeństwa osób starszych oraz ludzi pracujących w trudnych warunkach. Jest posiadaczem patentu urządzenia zdefiniowanego pod nazwą “A PORTABLE COMMUNICATIONS DEVICE”, które zostało opatentowane w Stanach Zjednoczonych oraz Unii Europejskiej.

Hubert Pietrzyk

Inżynier systemowy

Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej. W firmie Greeneris pełni rolę inżyniera systemowego. W swojej codziennej pracy zajmuje się rozwiązaniami z dziedziny bezpieczeństwa IT oraz mobilności. Pełni także rolę konsultanta w realizowanych projektach z obszaru bezpieczeństwa dla przedsiębiorstw i korporacji.

Konferencję kierujemy w szczególności do dyrektorów, kierowników działów IT i architektów w działach IT, związanych z codziennym zarządzaniem urządzeniami mobilnymi, bezpieczeństwem, jak również osób zainteresowanych nowoczesnymi technologiami, które uproszczą prowadzenie biznesu i szybsze wprowadzanie technologii IT w firmie.

ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Modern Management dla Android i Apple IOS

VMware Workspace ONE UEM

Modern Management dla Windows 10

VMware Workspace ONE UEM

Dostępne terminy:

21 października | 10:00
28 października | 10:00

Endpoint Detection and Response

VMware Carbon Black

Virtual Desktop Infrastructure

VMware Horizon

Dostępne terminy:

22 października | 10:00
29 października | 10:00