Materiały z webinariów

Zero Trust Architecture
– bezpieczeństwo na wyższym poziomie

 

Webinar: 12.10.2021

O Architekturze Zero Trust Access

Rafał Staś

Architekt rozwiązań IT/bezpieczeństwa

Wprowadzenie do Zero Trust – kluczowe elementy architektury ZTA.
Zapoznanie z najważniejszymi elementami architektury, będącej w obszarach zainteresowań wszystkich organizacji na świecie ze względu na zmiany technologiczne oraz sposobów pracy w firmach. W trakcie sesji przedstawimy kluczowe komponenty oraz dowiedzą się Państwo na co należy zwracać uwagę i od czego zacząć budować podejście do architektury ZTA w firmie.

Zscaler – Część 1 | Platforma bezpieczeństwa. Idealna ochrona dla pracowników firm w świecie pracy hybrydowej, mobilnej i stacjonarnej

Radosław Skoneczny

Dyrektor ds. Sprzedaży Cyberbezpieczeństwa

Rozwiązania firmy Zscaler pozwalają na uproszczenie sieci firmowych, jednocześnie podnosząc bezpieczeństwo i komfort pracy z aplikacjami własnymi, chmurowymi dla każdego rodzaju użytkowników – stacjonarnych, hybrydowych czy mobilnych. Zscaler to jedna z najszybciej rozwijających się firm z obszaru bezpieczeństwa IT na świecie. Klientami Zscalera są m.in. takie firmy jak: General Electric, Simens, Nokia lub CocaCola, które dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, jeszcze szybciej uzyskują realne korzyści i przewagę konkurencyjną nad pozostałymi organizacjami.

Zscaler – Część 2 | Pokarz Rozwiązń ZIA i ZPA

Sebastian Misiak

Inżynier Systemowy

Zscaler Internet Access (ZIA™) pakiet technologii bezpieczeństwa na wyjściu do Internetu, zapewniając zintegrowane usługi kompleksowego bezpieczeństwa przy zminimalizowanych opóźnieniach wnoszonych przez przetwarzanie w chmurze rozwiązań jak Advanced Firewall, Sandbox, Webfiltering, DNS filtering, DLP to tylko niewielka część możliwości tej usługi.

Zscaler Private Access™ (ZPA™) następca rozwiązań VPN (ruch z Internetu do zasobów firmowych) o całkowicie innej architekturze – zapewnia bezpieczne połączenie do aplikacji pracujących w środowiskach on-premise, hybrydowych lub z wykorzystaniem wielu chmur. Usługa wykorzystuje chmurę Zscaler i jej zdefiniowaną programowo architekturę do zapewniania użytkownikom pełnej funkcjonalności i pogłębionego bezpieczeństwa.

CrowdStrike – nowoczesny EDR w ochronie wszystkich urządzeń końcowych

Grzegorz Kozak – Dyrektor sprzedaży ds. Kluczowych Klientów ​

Marcin Czaban – Inżynier Systemowy

CrowdStrike jest liderem w ochronie punktów końcowych nowej generacji. Producent zrewolucjonizował ten obszar, będąc pierwszą firmą, która ujednoliciła oprogramowanie antywirusowe nowej generacji (AV), wykrywanie i reagowanie na zagrożenia punktów końcowych (EDR) oraz monitoring 24/7. Platforma posiada olbrzymie możliwości analityczne, przez co zasila systemy SIEM a sama może stać się również platformą przewidującą potencjalne zagrożenie wykorzystując mechanizmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

EXABEAM SIEM​ – Security Management Platform​

Paweł Smejda

Business Development Manager

Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w służbie cyberbezpieczeństwa? Czy systemy bezpieczeństwa są w stanie sprostać rosnącym zagrożeniom cybernetycznym w czasach gdy firmowe zespoły reagowania na incydenty są przeciążone? W przeciwieństwie do starszych produktów SIEM, Exabeam jest zbudowany od podstaw, aby sprostać potrzebom bezpieczeństwa w świecie dużych zbiorów danych, zagrożeń opartych na tożsamości i bolesnych niedoborów wiedzy wprowadzając rozwiązania uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.