Bezpieczeństwo pracy zdalnej. Monitorowanie i aktywna ochrona środowiska IT

Webinar: 28.01.2021

Partnerzy spotkania

Agenda

10:00 – 10:45

Zscaler – jak budować w nowoczesny sposób bezpieczeństwo przedsiębiorstwa w czasach pracy zdalnej

Bezpieczeństwo zapewniane przez rozwiązania Zscaler pozwala na uproszczenie sieci korporacyjnych, jednocześnie podnosząc bezpieczeństwo i komfort pracy z aplikacjami chmurowymi także dla użytkowników mobilnych. Dwie główne linie produktowe, w których zawierają się wszystkie technologie bezpieczeństwa sieciowego to:

Zscaler Internet Access pakiet bezpieczeństwa, zapewniając zintegrowane usługi kompleksowego bezpieczeństwa przy zminimalizowanych opóźnieniach wnoszonych przez przetwarzanie w chmurze rozwiązania jak firewall, Sandbox, Webfiltering DNS filtering, DLP to tylko niewielka część możliwości tej usługi.

Druga z usług określana jako następca rozwiązań VPN o całkowicie innej architekturze – Zscaler Private Access™ (ZPA™) zapewnia bezpieczne połączenie do aplikacji pracujących w środowiskach on-premise, hybrydowych lub z wykorzystaniem wielu chmur. Usługa wykorzystuje chmurę Zscaler i jej zdefiniowaną programowo architekturę do zapewniania użytkownikom pełnej funkcjonalności i pogłębionego bezpieczeństwa. 

10:45 – 11:30

Exabeam – Następnej generacji rozwiązania SIEM / UEBA, czyli jak monitorować efektywnie bezpieczeństwo firmy

Czy systemy bezpieczeństwa są w stanie sprostać rosnącym zagrożeniom cybernetycznym w czasach gdy firmowe zespoły reagowania na incydenty są przeciążone. W przeciwieństwie do starszych produktów SIEM, Exabeam jest zbudowany od podstaw, aby sprostać potrzebom bezpieczeństwa w świecie dużych zbiorów danych, zagrożeń opartych na tożsamości i bolesnych niedoborów wiedzy wprowadzając rozwiązania uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.

Exabeam Data Lake zapewnia usługę Security Data Lake do nieograniczonego przechwytywania, indeksowania i wyszukiwania danych w przewidywalnej cenie. Log Manager jest oparty na sprawdzonych technologiach big data typu open source i może zarządzać dowolnym typem danych bezpieczeństwa, w tym siecią, punktem końcowym, przepływem, a także dziennikami zdarzeń.

Exabeam User and Entity Behavior Analytics (UEBA) to wiodące na rynku rozwiązanie do wykrywania ataków opartych na poświadczeniach i zagrożeń wewnętrznych. Exabeam UEBA zapisuje cały zakres ataku – wszystkie dotknięte nim maszyny – dzięki czemu możesz pozbyć się hakerów z sieci.

Moduł reagowania (SOAR) na incydenty Exabeam zapewnia zautomatyzowane podręczniki, które zwiększają możliwości zespołu Incidents Response. Moduł reagujący na incydenty zwiększa produktywność i zapewnia najlepsze praktyki umożliwiające skuteczną reakcję.

  11:30 – 12:15

  Active EDR – SentinelOne

  Obecnie przed narzędziami i technikami wykorzystywanymi przez cyberprzestępców w sieci nie obronią nas tradycyjne rozwiązania oparte o sygnatury czy narzędzia reputacyjne. Zagrożenia muszą być zwalczane w bezpośrednim sąsiedztwie wystąpienia danego zdarzenia – a nie za pośrednictwem SIEMu czy chmury.
  SentinelOne – to platforma ochrony urządzeń końcowych, która łączy zapobieganie, detekcję i reagowanie w jednym (EDR), zbudowanym w tym celu agencie, wspomaganym przez uczenie maszynowe i automatyzację. Platforma zapewnia zapobieganie atakom i ich wykrywanie we wszystkich głównych wektorach oraz szybką eliminację zagrożeń dzięki w pełni zautomatyzowanym funkcjom reagowania. Zapewnia także kompleksową widoczność w środowisku urządzeń końcowych z analizami tworzonymi w czasie rzeczywistym.

  Dowiedz się:

  • Czy w czasie pandemii są brane pod uwagę nowe technologie wkraczające w obszary przeciwdziałania zagrożeniom – czy jednak firmy starają się jednak maksymalizować dotychczas posiadane rozwiązania?
  • Poznaj jak wykorzystanie technologii Machine Learning / Artificial Inteligence wpływa na pracę w działach bezpieczeństwa i jakie są z tym związane nowe wyzwania i zagrożenia?
  • Czy rozwiązania Endpoint Detection and Response w obszarze urządzeń końcowych, ale również systemów centralnych, mogą stać się świętym Graalem w obszarze ochrony przed zagrożeniami?
  • Automatyzacja wykrywania i naprawy po zagrożeniu z ograniczonym udziałem człowieka w systemach EDR – czy tego szukamy dla optymalizacji procesu cyberbezpieczeństwa?
  12:15 – 12:45

  Greeneris Test Drive Demo – praktyczny pokaz rozwiązań

  Zaprezentujmy możliwości środowiska demonstracyjnego GreenerisTest Drive, w którym można w praktyce zapoznać się z produktami Zscaler oraz SentinelOne.

  Zarejestruj się na Webinar

  Zapraszamy do zarejestrowania na webinar. Zarówno rejestracja jak i udział w są bezpłatne.
  Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wypełnij formularz już dziś!

  Certyfikat znajomości wybranych zagadnień IT

  Po zakończeniu spotakania uczestniczy otrzymają Certyfikat potwierdzający znajomość zagadnień oraz przygotowaliśmy upominek, który zostanie wysłany na adres podany w poniższym formularzu.

  Jak dołączyć do Webinaru?

  Po weryfikacji zgłoszenia otrzymają Państwo indywidualny link do spotkania on-line. Seminarium prowadzone będzie przez platformę do wideokonferencji Zoom. Dołączyć do spotkania można z poziomu dowolnej przeglądarki Internetowej lub za pośrednictwem darmowej aplikacji Zoom Cloud Meetings dostępnej na urządzenia z IOS, Android lub Windows. Pobierz aplikację Zoom: Download

  Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00. Zakończenie planowane jest o godzinie 12:45. 

  Błąd: Brak formularza kontaktowego.