Informacja

Zabezpiecz swoją placówkę medyczną przed cyberatakami i otrzymaj wsparcie z NFZ

Ważne: Został wydłużony okres wsparcia dla szpitali na poprawę cyberbezpieczeństwa do dnia 31 października 2023 r.

Nie wypełniłeś jeszcze wniosku na dofinansowanie?
Wyślij do nasz zgłoszenie – pomożemy!

Szanowni Państwo,

Aktualnie obserwujemy wzrost liczby incydentów bezpieczeństwa w podmiotach infrastruktury krytycznej. Jednym z głównych celów ataków są placówki medyczne. Pisaliśmy o tym na naszym blogu w artykule “Cyberprzestępcy nie oszczędzają służby zdrowia“.

W 2023 roku zaatakowano Centrum Medyczne w  okolicach Warszawy, w wyniku którego nieuprawniony podmiot dokonał zaszyfrowania danych zgromadzonych na serwerze w sposób uniemożliwiający dostęp do danych. Zakres zaszyfrowanych danych obejmował bazę wszystkich pacjentów Centrum Medycznego z lat 2018 – 2023, w tym takie dane jak: imię i nazwisko, numer PESEL, dane kontaktowe, wyniki badań i inne dane zgromadzone w dokumentacji medycznej pacjenta, w tym w szczególności dane dotyczące stanu zdrowia.

Przed podobnymi atakami mogą nas uchronić rozwiązania takich producentów jak SentinelOne czy KnowBe4. O sposobie ataków oraz rozwiązaniach wpływających na ochronę możesz posłuchać na naszych webinarach:

Aktualnie możesz także ubiegać się o dofinansowanie na poprawę cyberbezpieczeństwa z funduszu NFZ. Okres finansowania został przedłużony do 31 października 2023 roku. Pojedyncza dotacja to nawet 900 tys. złotych.

Chciałbyś się dowiedzieć jak wnioskować o środki? Porozmawiaj z naszymi specjalistami. Zapraszamy do rozmowy, chętnie pomożemy!
tel. +48 22 439 03 20 | email: biuro@greeneris.com

    Wypełnij formularz

    Tu trzeba regułe napiscać


    Pola oznaczone znakiem * są wymagane