Webinar

VMware Solutions Day

– Anywhere Workspace

Start: środa, 13.10.2021

Partnerzy spotkania

Agenda

10:00 – 10:45

VMware Workspace ONE – Nowoczesne zarządzenie Android Enterprise, Apple IOS i  Windows 10

VMware Workspace ONE w oczach wielu ekspertów to najlepsza platforma zarządzania urządzeniami różnych producentów na rynku. Workspace ONE jest doskonałą bazą do wdrożenia architektury Zero Trust integrując w sobie mechanizmy do zarządzania oraz rozwiązania VMware, jak np. Access Management, Remote Access, Remote Management, Analityka Bezpieczeństwa a także rozwiązaniami innych dostawców na rynku.  

10:45 – 11:30

Workspace ONE Access – bezpieczny dostęp do aplikacji firmowych i chmurowych, jak rozpocząć migrację w kierunku organizacji bez haseł

Podczas tej sesji chcielibyśmy przybliżyć technologię, która umożliwi pozbycie się całkowicie haseł z organizacji. Omówimy możliwości platformy Workspace One Access w dostępie do zasobów chmurowych, jak wykorzystać technologię Mobile SSO i Conditional Access abyśmy mieli pewność, że tylko właściwi pracownicy i ich urządzenia mają dostęp do zasobów firmowych znajdujących się w chmurach prywatnych, hybrydowych i publicznych. Pokażemy również jak przy wsparciu np. rozwiązania firmy HYPR pozbyć się haseł w dostępie do systemów operacyjnych np. Windows 10 tak aby pracownicy firmy nie musieli już nigdy więcej pamiętać haseł a ich praca stała się zdecydowanie bardzie efektywna i bezpieczna.

11:30 – 11:45 Przerwa
11:45 – 12:30

VMware Horizon dla rozwiązań Windows Virtual Desktop firmy Microsoft

 Windows Virtual Desktop to technologia, która zmienia sposób budowania środowisk wirtualizacji PC’tów czy dostarczania aplikacji w sposób wirtualny z chmury jaką jest Microsoft Azure. Wprowadzanie nowych możliwości w obszarze wirtualizacji desktopów np. Windows multi-session powodują, że rozwiązanie to staje się przystępne dla większości organizacji na świecie. Dodatkowo optymalizacja kosztowa rozwiązania oraz jego możliwości technologiczne i biznesowe znajdują uznanie wśród w coraz większej ilości firm. Firma VMware ze swoją platformą Horizon dodatkowo wzmacnia zalety tego rozwiązania dając właściwe narzędzie do budowania środowisk multi-cloud oraz zaawansowane narzędzia zarządzania środowiskiem VDI, które nie są dostępne w usłudze Microsoft. W czasie tej sesji przybliżymy i pokażemy zalety i możliwości wykorzystania obu platform w środowisku firmowym.

12:30 – 13:15

VMware Carbon Black – nowoczesny EDR na stacje końcowe i zwirtualizowane Data Center

Carbon Black, nowoczesny system ochrony Następnej Generacji Antywirusowej wraz z wbudowanymi mechanizmami ochrony EDR, który to znajduje swoje zastosowanie w obronie klasycznych PC’tów i również w ochronie maszyn w Data Center przed nowoczesnymi zagrożeniami oraz w celu stworzenie jednolitej i bezpiecznej architektury SDDC (Software Defined Data Center).
W czasie pełnym wyzwań przed jakim stanęły dzisiejsze przedsiębiorstwa czyli w pełni rozproszonej siły pracowniczej – zerowe zaufanie i zgodność z bezpieczeństwem stały się nadrzędne. Informacje o zaufaniu urządzeń muszą łączyć się z ochroną punktów końcowych, aby zapewnić wgląd i analizę wymagane do pokonania coraz bardziej wyrafinowanych cyberataków.
W czasie tej sesji zaprezentujemy rozwiązanie VMware Carbon Black jako jednego z komponentów architektury Zero Trust w wydaniu VMware i jednocześnie nowoczesnego systemu ochrony przed zagrożeniami.