VOD Webinar SentinelOne

Detekcja zagrożeń i analiza powłamaniowa – czyli dlaczego EDR / XDR staje się niezbędnym elementem strategii bezpieczeństwa.

Poznaj rozwiązania SentinelOne

Nagranie z dnia: 17 października 2023 r.
Partnerzy spotkania:

Decyzja o wdrożeniu dyrektywy NIS 2.0 otwiera kolejny rozdział w zakresie cyberbezpieczeństwa. To kolejny krok w budowie wyższego poziomu cyberbezpieczeństwa w państwach Unii Europejskiej. Ma ona także usprawnić współpracę pomiędzy nimi w zakresie ochrony kluczowych i ważnych podmiotów przed skutkami cyberataków. NIS 2.0 jest rozszerzoną wersją dyrektywy NIS (o bezpieczeństwie sieci i informacji) z 2016 roku, a wprowadzone zmiany dotyczą harmonizacji wymagań cyberbezpieczeństwa i wprowadzenia minimalnych standardów oraz działań w zakresie cyberhigieny.

Od pierwszej dyrektywy w 2016 roku świat cyberbezpieczeństwa zmienił się diametralnie. Technologia cały czas się rozwija, jednak cyberprzestępcy wciąż starają się być dwa kroki z przodu i posługują się coraz bardziej wyrafinowanymi formami ataku. Z jednej strony spowodowane jest to chęcią zysku i świadomością, iż wciąż większość organizacji zabezpiecza swoje zasoby punktowo, przy użyciu klasycznych narzędzi. Z drugiej strony atakujący wiedzą, że ich działania mogą w danym momencie dokonać coraz większej destabilizacji oraz paraliżu działania wielu firm i instytucji.

Wraz z postępującą digitalizacją w naszym życiu osobistym i zawodowym oraz rosnącą liczbą wektorów ataków, konieczne jest posiadanie silnych i nowoczesnych środków cyberbezpieczeństwa, w celu ochrony przed zagrożeniami takimi jak: hakerzy, złośliwe oprogramowanie, ransomware i naruszenia danych. Popełnianie błędów w tym obszarze może mieć poważne konsekwencje, w tym utratę poufnych informacji, straty finansowe i utratę reputacji organizacji.

W czasie webinaru przedstawiamy koncepcję wdrożenia pogłębionej strategii bezpieczeństwa urządzeń końcowych w oparciu o rozwiązania EDR/XDR SentinelOne, które skutecznie chronią firmy i instytucje przez każdym typem ataków.
Zapraszamy serdecznie!

Agenda

 • Wprowadzenie do platformy Singularity XDR.
 • EDR/XDR kontra wyzwania cyberbezpieczeństwa oraz dyrektywa NIS 2.0.
 • Detekcja i Live Forensics w oparciu o behawiorystkę procesów.
 • Threat Hunting, czyli prewencja to nie wszystko.
 • Live Demo.

Na webinarze dowiesz się:

 • Jakie zmiany wprowadza dyrektywa NIS 2.0.
 • Jak skutecznie bronić się w obliczu nowych ataków cyberprzestępców.
 • Dlaczego oprócz prewencji, trzeba cały czas szukać cyberzagrożeń niewykrytych w sieci.
 • Jak skrócić czas wykrycia, rozpoznania i reakcji na zagrożenie, a jednocześnie ograniczyć koszty.
 • Czy można ograniczyć liczbę alertów i zautomatyzować proces reakcji na ataki?
 • Na czym polega różnica między EDR a XDR (Extended Detection & Response) i co możesz zyskać.
 • Jak pokonać atak ransomware przy użyciu technologii SentinelOne.
Po zakończeniu webinaru, uczestnicy będą mogli otrzymać wersję próbną rozwiązania SentinelOne.

SentinelOne XDR

Misją SentinelOne jest pokonanie każdego ataku. Rozwiązanie Singularity XDR wdrożone w organizacjach skutecznie broni przed każdym typem znanych ataków na urządzenia końcowe na całym świecie. XDR czyli Extended Detection and Response, to rozwinięcie systemu EDR zapewniające wykrywanie i reakcję, ale również korelację informacji z systemami bezpieczeństwa firm trzecich: sieci, serwery, chmury, SIEM i wiele innych. Cechy systemu SentinelOne:
 • System łatwy do wdrożenia i zarządzania.
 • Sprawdzony, wypróbowany i doceniony zarówno przez wiele uznanych światowych organizacji, jak również przez polskie firmy i instytucje.
 • SentinelOne stworzono bazując na mechanizmach behawioralnych sztucznej inteligencji, aby powstrzymać znane i nieznane zagrożenia. Opatentowane behawioralne modele sztucznej inteligencji zostały zweryfikowane przez ocenę ATT&CK MITRE i inne, takie jak SE Labs i VirusBulletin.
 • W pakietach rozwiązania można znaleźć dodatkowo funkcje takie jak centralne zarządzanie konfiguracją firewall, zarządzanie dostępem z urządzeń USB i Bluetooth.
 • Dodatkowo platforma pozwala na identyfikację nieautoryzowanych urządzeń w sieci IT, jak również OT i może dodatkowo być oprzyrządowana do pełnej ochrony powierzchni ataku sieciowego za pomocą rozwiązania Ranger IoT.

Zarejestruj się

Aby otrzymać dostęp do materiałów wideo należy wypełnić formularz zgłoszenia. Po pozytywnej weryfikacji zgłoszenia otrzymają Państwo indywidualny link do odtworzenia nagrania.

  ZAREJESTRUJ SIĘ NA WEBINAR | VOD

   

  DANE UCZESTNIKA


  Pola oznaczone znakiem * są wymagane

  Webinar SentinelOne