VOD Webinar

Dlaczego rozwiązanie XDR jest niezbędne przy nowoczesnych cyberatakach?

Poznaj rozwiązania XDR SentinelOne

Partnerzy spotkania

W ciągu zaledwie kilku lat świat cyberbezpieczeństwa zmienił się diametralnie. Technologia cały czas się rozwija, jednak cyberprzestępcy wciąż starają się być dwa kroki z przodu i posługują się coraz bardziej wyrafinowanymi formami ataku. Z jednej strony spowodowane jest to chęcią zysku i świadomością, iż wciąż większość organizacji zabezpiecza swoje zasoby punktowo, przy użyciu klasycznych narzędzi. Z drugiej strony atakujący wiedzą, że ich działania mogą w danym momencie dokonać coraz większej destabilizacji oraz paraliżu działania wielu firm i instytucji.

Wg pełnomocnika rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP – „w polskiej cyberprzestrzeni identyfikowanych jest coraz więcej incydentów, w tym ataków przeprowadzanych przez prorosyjskich hakerów w celu próby destabilizowania sytuacji w kraju.” Jest to konsekwencja naszego zaangażowania w pomoc walczącej Ukrainie.

Wraz z postępującą digitalizacją w naszym życiu osobistym i zawodowym oraz rosnącą liczbą wektorów ataków, konieczne jest posiadanie silnych i nowoczesnych środków cyberbezpieczeństwa, w celu ochrony przed zagrożeniami takimi jak: hakerzy, złośliwe oprogramowanie, ransomware i naruszenia danych. Popełnianie błędów w tym obszarze może mieć poważne konsekwencje, w tym utratę poufnych informacji, straty finansowe i utratę reputacji organizacji.

W czasie webinaru przedstawiamy koncepcję wdrożenia pogłębionej strategii bezpieczeństwa urządzeń końcowych w oparciu o rozwiązania EDR/XDR SentinelOne, które skutecznie chronią firmy i instytucje przez każdym typem ataków.

Zapraszamy serdecznie!

 

Uczestnicząc w webinarze dowiesz się:

 • Dlaczego poleganie na „sprawdzonym od lat” antywirusie to rosyjska ruletka i wystawianie się na atak.
 • Jak skutecznie bronić się w obliczu trwającej cyberwojny i zmasowanych ataków na polskie firmy i instytucje.
 • Dlaczego wykorzystanie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i analizy behawioralnej to „must have” w nowoczesnych rozwiązanych chroniących urządzenia końcowe i zasoby firmowe.
 • Jak skrócić czas wykrycia, rozpoznania i reakcji na zagrożenie, a jednocześnie ograniczyć koszty
 • Czy można ograniczyć liczbę alertów i zautomatyzować proces reakcji na ataki?
 • Na czym polega różnica między EDR a XDR (Extended Detection & Response) i co możesz zyskać.
 • Jak pokonać atak ransomware przy użyciu technologii SentinelOne.

Agenda spotkania

Start: godzina 10:00
 • Przedstawienie aktualnych trendów oraz wyzwań w obszarze cyberbezpieczeństwa dla polskich organizacji.
 • Wprowadzenie do platformy SentinelOne XDR.
 • Omówienie kluczowych funkcjonalności oraz mechanizmów pozwalających neutralizować zagrożenia i cyberataki.
 • Zastosowania i wdrożenie.
 • Live Demo – symulacja ataku oraz analiza incydentu i reakcji platformy SentinelOne na żywo.

Po zakończeniu webinaru, uczestnicy będą mogli otrzymać wersję próbną rozwiązania SentinelOne.

SentinelOne XDR

Misją SentinelOne jest pokonanie każdego ataku. Rozwiązanie Singularity XDR wdrożone w organizacjach skutecznie bronią przed większością dziś znanych ataków na urządzenia końcowe na całym świecie. XDR czyli Extended Detection and Response, to rozwinięcie systemu EDR zapewniające wykrywanie i analizę informacji poza punkty końcowe, takie jak: sieci, serwery, chmury, SIEM i wiele innych. XDR SentinelOne pozwala zespołom ds. bezpieczeństwa na szybszą reakcję w całym środowisku, oddziałując na pocztę, sieć, tożsamość i inne elementy na podstawie większej ilości danych. Cechy systemu SentinelOne:
 • System łatwy do wdrożenia i zarządzania. Wdrożenia dla całej organizacji trwają w minuty a nie miesiące. Zarządzanie z jednej konsoli różnymi lokalizacjami i grupami urządzeń.
 • Sprawdzone, wypróbowane i przetestowane przez wiele uznanych światowych organizacji.
 • Jeden agent.
 • SentinelOne stworzono bazując na mechanizmach behawioralnych sztucznej inteligencji, aby powstrzymać znane i nieznane zagrożenia. Opatentowane behawioralne modele sztucznej inteligencji zostały zweryfikowane przez ocenę ATT&CK MITRE i inne, takie jak SE Labs i VirusBulletin.
 • W pakietach rozwiązania można znaleźć dodatkowo funkcje takie jak sterowanie siecią/firewall, sterowanie urządzeniami USB i sterowanie urządzeniami Bluetooth.
 • Dodatkowo platforma pozwala na identyfikację wrogiego urządzenia w sieci np. OT i może dodatkowo być oprzyrządowana do pełnej ochrony powierzchni ataku sieciowego za pomocą rozwiązania Ranger IoT.

Zarejestruj się

Aby otrzymać dostęp do materiałów wideo należy wypełnić formularz zgłoszenia. Po pozytywnej weryfikacji zgłoszenia otrzymają Państwo indywidualny link do odtworzenia nagrania.

  ZAREJESTRUJ SIĘ NA WEBINAR | VOD

   

  DANE UCZESTNIKA


  Pola oznaczone znakiem * są wymagane