VOD Webinar

Security Awareness pracowników.
Jak zadbać o bezpieczeństwo firmy oraz pracowników w obliczu nowoczesnych cyberzagrożeń.

Poznaj szkolenia świadomości KnowBe4

Partnerzy

Szanowni Państwo,

Security awareness możemy określić jako zespół umiejętności, nawyków i procedur, a także wiedzę użytkowników, które pozwalają na unikanie cyberniebezpieczeństw. Coraz więcej firm o ugruntowanych zasadach dotyczących cyberbezpieczeństwa traktuje szkolenia z zakresu security awareness jako obowiązkowe dla pracowników rozpoczynających pracę oraz utrwala tę wiedzę podczas regularnych szkoleń przypominających.

Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa nie mają wątpliwości, że security awareness to pierwsza linia obrony przed wyciekami danych i atakami z zewnątrz. Szczególnie istotne jest wdrożenie odpowiednich zasad i edukacja wśród pracowników działów nietechnicznych. Dotyczy to wszystkich działów w firmie, które mogą nie być świadome zagrożeń w sieci. Pracownicy, którzy nie zostali przeszkoleni w ramach security awareness, są zdecydowanie bardziej podatni na wszelkiego rodzaju ataki socjotechniczne, bazujące na ich nieuwadze i błędach, które łatwo popełnić pod wpływem nieuwagi czy emocji. Przeszkolonym pracownikom w zakresie security awareness będzie łatwiej rozpoznać zagrożenie w sytuacji zetknięcia ze phishingiem albo spoofingiem.

Ważne jest przeprowadzanie szkoleń dla nowych pracowników oraz edukacja obecnych już osób w organizacji. Tylko w ten sposób można zwiększyć bezpieczeństwo IT. Security awareness to przede wszystkim zdobyta wiedza!

Jednym z takich programów szkoleniowych jest KnowBe4.

Szkolenia z zakresu security awareness są pierwszą linią obrony przed cyberatakami. Podczas takich szkoleń zwracana jest uwaga na najczęstsze rodzaje incydentów i metody socjotechniczne stosowane przez oszustów. Omawiane są polityki bezpieczeństwa i procedury na podstawie różnych scenariuszy wydarzeń. Dodatkowo często są także odtwarzane symulowane ataki, aby sprawdzić czy pracownik umie zastosować zdobytą wiedzę w praktyce.

Czy wiesz że …

91% przypadków skutecznego naruszenia danych rozpoczęło się od ataku typu phishing.

Na fałszywą wiadomość phishing nabrało się 37% użytkowników wg badań przeprowadzonych na 4 milionach klientów jednej z głównych platform budujących świadomość bezpieczeństwa w organizacjach na całym świecie. Z kolej według badań brytyjskiej firmy konsultingowej na ponad 400 tys. użytkowników 50% osób otworzyło fałszywe maile a 32% kliknęło załącznik lub linka do strony.
Człowiek jest najsłabszym ogniwem bezpieczeństwa. Stąd podstawową metodą obrony m.in. przed atakami phishingowymi jest zdolność do samodzielnego rozpoznania podejrzanego maila przez pracownika.
Dowiedz się, jak możesz pomóc swoim pracownikom bronić się przed cyberzagrożeniami i tym samym podnieść świadomość bezpieczeństwa w organizacji?

Uczestnicząc w webinarze dowiesz się:

 • o rodzajach cyberzagrożeń, na które najmniej odporni są pracownicy,
 • o tym jak pozyskać wiedzę, kto jest najsłabszym ogniwem bezpieczeństwa i co zrobić, aby tą sytuację naprawić,
 • o rozwiązaniu – platformie do podnoszenia świadomości użytkowników, która poprzez szkolenia i symulację ataków pomaga pracownikom zrozumieć mechanizmy spamu, phishingu, spear phishingu, oprogramowania ransomware i inżynierii społecznej,
 • również o możliwościach edukacji pracowników w sprawdzonej, przestępnej formie czasowej i kosztowej,
 • oraz pokażemy symulowany atak phishingowy.

KnowBe4

KnowBe4 to największa na świecie zintegrowana platforma do szkoleń z zakresu świadomości bezpieczeństwa połączona z symulowanymi atakami phishingowymi. Dołącz do ponad 40 000 naszych klientów, aby poradzić sobie z nieustającym problemem inżynierii społecznej.

Zalety wdrożenia programu Security Awareness

 • zwiększ świadomość wśród pracowników by mogli rozpoznać cyberataki,
 • zmniejsz liczbę naruszeń bezpieczeństwa w firmie,
 • zmniejsz koszty związane z obsługą incydentów cybernetycznych,
 • zabezpiecz firmę przed niepotrzebnymi kosztami i strat finansowymi.

Zobacz więcej na stronie: Security Awarness KnowBe4

Zarejestruj się

Aby otrzymać dostęp do materiałów wideo należy wypełnić formularz zgłoszenia. Po pozytywnej weryfikacji zgłoszenia otrzymają Państwo indywidualny link do odtworzenia nagrania.

  ZAREJESTRUJ SIĘ NA WEBINAR | VOD

   

  DANE UCZESTNIKA


  Pola oznaczone znakiem * są wymagane