VOD Webinar

Świadomość cyberbezpieczeństwa w świetle przepisów NIS 2.0 – Sprawdź jak budować odporność użytkowników końcowych na ataki socjotechniczne oraz phishing.

Poznaj szkolenia świadomości KnowBe4

Partnerzy

Knowbe4 Webinar

Szanowni Państwo,

Od stycznia 2023 weszła w życie dyrektywa NIS 2.0 podjęta przez Radę Unii Europejskiej. Kraje członkowskie mają obowiązek jej implementacji do października 2024.

Dyrektywa ma na celu zwiększenie ochrony przed cyberatakami, a także poprawę reakcji na incydenty bezpieczeństwa. Wprowadzenie nowych przepisów dotyczących bezpieczeństwa sieci i systemów informacyjnych może być korzystne dla przedsiębiorstw, ponieważ pomoże im w zabezpieczeniu swoich danych i uniknięciu kosztownych incydentów bezpieczeństwa.

Dyrektywa wymaga, aby państwa członkowskie UE wprowadziły nowe lub ulepszone przepisy dotyczące ochrony sieci i systemów informacyjnych. Podmioty z sektora publicznego i prywatnego, w tym dostawcy usług cyfrowych, będą musiały przestrzegać tych przepisów. Wprowadzone zostaną nowe wymagania dotyczące wdrażania środków bezpieczeństwa, reagowania na incydenty i prowadzenia audytów bezpieczeństwa.

Dyrektywa NIS 2.0 ma zastosowanie do różnych branż, jako branże kluczowe, wyróżniono:

Usługi finansowe: banki, giełdy, domy maklerskie i inne instytucje finansowe.
Usługi zdrowotne: szpitale, kliniki i inne instytucje medyczne.
Usługi energetyczne: elektrownie, sieci przesyłowe i dystrybucyjne, rafinerie i inne.
Usługi transportowe: linie lotnicze, przewoźnicy kolejowi, firmy logistyczne i inne.
Usługi łączności: dostawcy usług telekomunikacyjnych, dostawcy usług internetowych i inne.
Usługi usług publicznych: sektor publiczny, w tym administracja państwowa, urzędy i inne instytucje publiczne.
Usługi handlowe: sklepy internetowe, platformy handlowe, systemy płatności i inne.

Prawidłowe wdrożenie w życie Dyrektywy NIS 2.0 staje się jeszcze bardziej istotne, ze względu na fakt, że w związku z napiętą sytuacją geopolityczną w naszym regionie Polska stała się najczęściej atakowanym przez hakerów krajem spośród państw członkowskich NATO.

Do ataków często dochodzi poprzez wykorzystanie nieświadomości użytkownika końcowego. W wielu mailach czeka na nas pułapka phishingowa lub zagrożenie ze strony malware lub ransomware. Zwłaszcza pracownicy i ich firmowe skrzynki pocztowe są najczęściej celem ataków. Dlatego coraz więcej organizacji stawia na szkolenia typu security awareness dla swoich pracowników.
Rozwiązaniem podnoszącym świadomość użytkownika są szkolenia security awareness prowadzone przez platformę KnowBe4. Są one wymienione jak priorytet w tekście dyrektywy NIS 2.0

Jednym z liderów wśród programów szkoleniowych jest KnowBe4. Szkolenie zwraca uwagę na najczęstsze rodzaje incydentów i metody socjotechniczne stosowane przez oszustów. Omawiane są polityki bezpieczeństwa i procedury na podstawie różnych scenariuszy wydarzeń. Dodatkowo często są także odtwarzane symulowane ataki, aby sprawdzić czy pracownik umie zastosować zdobytą wiedzę w praktyce.
Ale więcej dowiesz się na webinarze. Zarejestruj się już dzisiaj!

 

Agenda

 • Charakterystyka obecnych zagrożeń bezpieczeństwa IT w organizacjach
 • Wymagania dyrektywy NIS 2.0 oraz konieczność zastosowania szkolenia z zakresu świadomości bezpieczeństwa w podlegającej jej organizacji
 • KnowBe4, czyli szkolenia w zakresie cyberbezpieczeństwa, ryzyka, umiejętności rozpoznawania zagrożeń, świadomości i dobrych praktyk cybernetycznych zarówno dla kierownictwa, jak i pracowników organizacji
 • Pokaz demo – symulacja ataku phishingowego. Zobacz jak w kilka minut sprawdzić świadomość security awareness pracowników organizacji

Po zakończeniu webinaru, uczestnicy będą mogli zamówić bezpłatny test bezpieczeństwa podatności na phishing

KnowBe4

KnowBe4 to największa na świecie zintegrowana platforma do szkoleń z zakresu świadomości bezpieczeństwa połączona z symulowanymi atakami phishingowymi. Dołącz do ponad 40 000 naszych klientów, aby poradzić sobie z nieustającym problemem inżynierii społecznej.

Zalety wdrożenia programu Security Awareness

 • zwiększ świadomość wśród pracowników by mogli rozpoznać cyberataki,
 • zmniejsz liczbę naruszeń bezpieczeństwa w firmie,
 • zmniejsz koszty związane z obsługą incydentów cybernetycznych,
 • zabezpiecz firmę przed niepotrzebnymi kosztami i strat finansowymi.

Przeczytaj więcej na stronie: Security Awareness Traning KnowBe4

Zarejestruj się

Aby otrzymać dostęp do materiałów wideo należy wypełnić formularz zgłoszenia. Po pozytywnej weryfikacji zgłoszenia otrzymają Państwo indywidualny link do odtworzenia nagrania.

  ZAREJESTRUJ SIĘ NA WEBINAR | VOD

   

  DANE UCZESTNIKA


  Pola oznaczone znakiem * są wymagane

  Nagranie z dnia 10 stycznia 2024 r.